Ff- Šťastný konec? Tomu nevěřím...17

15. prosince 2008 v 12:22 | Dadi |  Šťastný konec? Tomu nevěřím...
Tenhle dílek jsem psala dneska ráno, jsem nemocná tak jsem zůstala doma... mno, tak jsem si řekla, že bych nemusela být nemocná sama...8-) ale to pochopíte až si tenhle dílek přečtete, páč jinak můj "proslov" nedává smysl...8-)


--------------------------Richie----------------------

Utíkám s Kate dlouhou tmavou chodbou. Držíme se za ruce, smějeme se, jsme šťastní... Na konci chodby stojí dveře, jsou zavřené. Zastavíme se před nimi, obejmu Kate, políbím jí. Držím jí, aby mi neutekla, ona se mi však vytrhne z náruče, otevře dveře a udělá krok do prázdna... pak už slyším jen křik, její a svůj.

"Ne!!!! Neodcházej!!!" S křikem se posadím na posteli a zrychleně dýchám. Jsem celý zpocený, hlava se mi točí, v krku mě pálí, ruce a nohy se mi třesou tak, že nejsem schopný se postavit, v žaludek se mi obrací... vyskočím na nohy a stěží stihnu doběhnout do koupelny. Po nekonečně dlouhých minutách se mi už žaludek přestane obracet, cítím se však ještě hůř, než před tím, jsem zesláblý, nedokážu stát na nohách. Vyčerpaně se sesunu na studenou podlahu, na tvář si přitisknu dlaně, stulím se do klubíčka. Je mi hrozně, jako bych se měl za pár minut roztrhat...------------------------------Kate------------------------

Když se probudím, prvního čeho si všimnu je, že je Richieho postel prázdná. Určitě už nemohl spát a tak šel na snídani dřív, řeknu si, ale moc tomu nevěřím, něco mě táhne, abych se šla podívat do koupelny. Nedá mi to a tak se tedy zvednu a jdu se podívat, proč mě tam mé svědomí tak táhne. Otevřu dveře a...

"Richie!" Vykřiknu. Sedí tam na podlaze, stulený v klubku, ruce má přitisknuty na tváři, tichem se rozléhají jen tiché vzlyky. Kleknu se před něho na kolena, ale on mě ignoruje, jako bych tam vůbec nebyla.

"Richie... slyšíš mě?" Silou mu odtrhnu ruce z obličeje, on se na mě podívá červenýma očima, stále se z nich kutálí slzy, jeho tvář je hrozivě bledá, rty se mu třesou... "Co se stalo?" Zeptám se ho jemně. Odpovědi se mi nedostane, Richie se rychle otočí k záchodu a začne zvracet. Je celý roztřesený, není schopný slova. Pohladím ho po tváři.

"Chyť se mě." Rozkážu mu, chytím ho kolem pasu a opatrně se s ním pokusím vstát, ani se pořádně nepostavím a už jsem na zemi.

"Kate..." Zašeptá Richie, únavou se mu zavřely oči. Opřu ho o zeď, přiložím dlaň na jeho čelo, je úplně rozpálené, hoří. V horečce blouzní a stále říká mé jméno. První co mě napadne udělat je, že vzbudím kluky. Nechám tam Richieho a vletím do pokoje.

"Jayi!!!" Křičím a třesu s ním. "Jayi, no tak, vzbuď se, sakra!!!" Pomalu se začne probouzet.

"Kate! Dnes máme volno!" Řekne mi, otočí se na druhý bok a spí dál.

"Jayi!!! Richiemu je špatně! Leží v koupelně! Jayi!!!" Třesu s ním jako pominutá, dokud se neprobere úplně.

"Cože?! V koupelně?" Vyskočí a utíká do koupelny a já za ním. Jen co spatří Richieho bledou tvář, popadne ho do náruče, zvedne a odnese do pokoje. Kluky jsem svým křikem vzbudila, zmateně se sesypou kolem nás.

"Richie!!! Tady jsem, prober se!" Volá Jay na Richieho. "Vodu!" Obrátí se na mě, přikývnu, běžím zpátky do koupelny, popadnu sklenici a naleju do ní vodu. Jay celý obsah sklenice vyprskne na Richieho. Richie se sice trochu vzpamatuje, otevře napůl oči, ale pořád blouzní, mumlá si cosi.

"To nám ještě scházelo!" Vykřikne Izzy, podá Jayovi ručník namočený ve studené vodě. Jay ho dá jemně Richiemu na čelo.

"Musíme zavolat doktora..." Řeknu klukům.

"Ne!!!" Vykřikne všech pět najednou.

"Tohle se Richiemu stává často. Hlavně se nesmí zavolat doktorovi, zavřeli by ho do nemocnice a bylo by to ještě horší! Richie nesnáší nemocnice, cítil by se ještě hůř... přejde ho to, je to jen značné vytížení, je ve velkém stresu...Však víš, jak je Richie citlivý..." Vysvětluje mi Izzy.

"Pojďte, necháme ho spát." Vystrčí nás Jay z pokoje, ale sám v něm zůstane... Tak hrozně bych teď chtěla být s Richiem, držet ho za ruku...
 


Komentáře

1 kajQa kajQa | 15. prosince 2008 v 15:12 | Reagovat

pokrackooooooooooooooo sikovnooooooooo

2 wyki wyki | 15. prosince 2008 v 15:48 | Reagovat

supeeer pokrackooooo je to uuuuplne uzastneeeee

3 wyki wyki | 15. prosince 2008 v 15:48 | Reagovat

supeeer pokrackooooo je to uuuuplne uzastneeeee

4 Phoebe Phoebe | Web | 15. prosince 2008 v 15:55 | Reagovat

Dalsi dil honeeem

5 Via Via | 15. prosince 2008 v 19:29 | Reagovat

Super, rychlo dalsi diel :-))

6 Žanet Žanet | 15. prosince 2008 v 19:37 | Reagovat

pokračkoooo suuuper =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.