Evacuate the dancefloor- 6

30. května 2010 v 15:14 | Dadi |  Evacuate the dancefloor
evacuate the dancefloor
Opět velké zpoždění, ale budete si muset zvyknout, protože já už se asi nepolepším!xD...
I tak ale doufám, že se vám dílek bude líbit a mooc všem děkuju za krásné komentáře!;)

Minulý díl:
"Ukaž všem, co je v tobě, Sophie. Přísahám, že všem vytřeš zrak," ujišťoval jí pořád dokola. Už dál nedokázala odolávat jeho přesvědčování. Díky jeho slovům začala znovu věřit. Dal jí naději a ona toho musela využít, ne jen stát a dívat se, jak odlétá pryč. Musela se jí chytit a držet se tak dlouho, dokud její síly nebudou tak malé, aby se musela pustit. Jednou se jí pustí, ale před tím musí všem dokázat, co v ní je!

6. kapitola
"Sophie? No tak, probuď se, je čas vstávat," ten hlas slyšela z velké dálky. Nechtěla se probudit, odmítala poslouchat, co jí ten hlas říká. Otočila se na druhou stranu a snažila se vybavit, co se jí zdálo, aby se do snu mohla zase vrátit. Ve chvíli, kdy z ní však někdo bezcitně strhl peřinu, vyskočila na posteli, přičemž hlavou vrazila do té, která jí vzbudila.
"Au, čím jsem si to zasloužil?" úpěl Jayson, držící se za hlavu.
"Za to, žes mě vzbudil z tak krásného snu," zamumlala, nicméně zpátky do postele si už nelehla. Na dnešek se těšila, i když to bylo proti jejímu rozumu. Hned ráno měli vyrazit do tělocvičny, jak jí slíbil Jay. Jen doufala, že se jí při tanci nevrátí vzpomínky.
"A copak se ti tak pěkného zdálo?" zeptal se Izzy, který právě vešel do jejího pokoje. Nemohl jí neujít jeho úšklebek.
"No... to právě nevím!" rozhodila rukama, ale Izzyho úsměv a jeho posměšné přikyvování, jí jasně dalo najevo, že jí nevěří. "No fakt! Když mě někdo násilně vzbudí, nikdy si nic nepamatuju!" bránila se Sophie.
"Nevšímej si ho, Sophie, Izzy prostě nemůže ani na pět minut nemyslet na nic jiného, než na sex," ozval se Jayson, který do teď jen mlčky poslouchal.
"To není pravda!" ohradil se rychle Izzy, ale z jeho tónu bylo všem jasné, že lže. "Taky hodně myslím na jídlo. Hlavně na hamburgery. Jo a taky na naše fanoušky. Na ty myslím pořád!!!" opakoval Izzy pořád dokola, ale to už ho nikdo neposlouchal. Jayson se Sophie v závěsu vyšel z pokoje, aby mohli dojít na snídani, kterou dělal kdo jiný než Cayce. Izzy ještě chvíli stál v pokoji se svou samomluvou. Až po chvíli, kdy už všichni ostatní seděli při stole v jídelně, si uvědomil, že je v pokoji sám. Vletěl do jídelny s ukřivděným výrazem a než se zakousl do toastu, co mu Cayce položil před obličej, prohodil naštvaným hlasem:
"Jste na mě všichni zlí!" vyvolal tak vlnu smíchu, jelikož jeho smutně vzhlížející oči, dodaly všemu korunu.

Všichni vešli do prostorné tělocvičny. Zdi zdobily zrcadla, v koutech stály reproduktory, ze kterých po chvíli začaly vyhrávat písničky US5.
Sophie se posadila na zem a opřela se zády o zrcadlo. Dohodli se, že jí prvně kluci ukážou sestavu k jedné z písní z jejich nového alba, I got you. Celou dobu je upřeně pozorovala, přičemž se v duchu radovala. Jejich choreografie se přesně podobala jejím představám. Když hudba ustala a kluci se zadýchaně zastavili a upřeli na ní pět pohledů, které se ptaly, co na to říká, zmohla se jen na úsměv a hlasitý potlesk. Kluci se vzápětí usmívali jako sluníčka, nejspíš je potěšilo, že se jí jejich choreografie líbí.
"A teď bys nám měla něco ukázat ty, nemyslíš?" sedl si vedle ní Izzy, na první pohled hořící zvědavostí.
"Doufám, že nečekáš nic extra!" pozvedla obočí, ale zvedla se, přešla k hifi, aby našla nějakou písničku, na kterou kdysi tancovala. Probírala se houfy cédéček, pouštěla jedno za druhým, aby věděla, jaké písně na nich jsou. Při jedné se zarazila.
"O můj bože, tu písničku zbožňuju!" vydechla s úsměvem nadšeně, ale stejně jí nenechala hrát dál a přešla na další.
"Hele, hele, zastav!" vyskočil Jay na nohy, protože do teď seděl na zemi a pozoroval Sophiino počínaní. "Proč něco neukážeš na tuhle písničku, říkalas, že jí zbožňuješ!" řekl a nechápavě krčil čelo.
"Nikdy jsem na ní netančila," pokrčila omluvně rameny. Jay jí však znovu zarazil. Zadržel její ruku, když chtěla do přehrávače dát další cédéčko.
"Přece vím, že dokážeš tančit stejně dobře i na neznámou píseň. Prostě se nech unést rytmem, nemysli na to, co děláš, prostě se pohybuj, jak tě napadne," rozmlouval to Jay tvrdohlavě.
"No... když já nevím," vymlouvala se Sophii, ale Jay byl stejně neoblomný jako kus šutru. Poslal Sophie do prostřed sálu. Izzy, Richie, Cayce a Jayson se usadili několik metrů před ní a upřeli na ní oči, které vrhaly pohledy plné hořící zvědavostí.

Turn up the music
Let's get out on the floor.
I like to move it
Come and give me some more...


Nekonečné obavy zcela zanikly pod jejím silným tlukotem srdce. Zavřela oči, do hlavy vpustila pouze hudbu, jenž se rozléhala sálem tak hlasitě, že se otřásaly zrcadla. Pomalu se nořila do rytmu, aniž by si uvědomovala, že pomalu krouží boky. Cítila, jak se její ruce zvedají nad hlavu.

Oh, oh, evacuate the dancefloor
Oh, oh, I'm infected by the sound
Oh, oh, stop, this beat is killing me...


Refrén začala rychlým máchnutím rukou do stran. Poté zvedla ruku nad hlavu, jako by chtěla ukázat na strop. Její tvář, zvednutou také vzhůru, ozářil slastný úsměv. Poté přestala své pohyby vnímat úplně. Nevědomky se točila do rytmu, pohazovala vlasy ze strany na stranu. Udělala několik tanečních kroků, které kdysi vymyslela s Jayem.

Oh, oh, evacuate the dancefloor
Oh, oh, I'm infected by the sound
Oh, oh, stop, this beat is killing me...


Při dalším refrénu zcela zapomněla, že jí rentgenuje pět páru očí. Byla k nim zády, proto otevřela oči a přes rameno na ně hodila pohled plný vroucnosti. Snižovala se postupně k zemi, přičemž se otáčela k nim. Klekla si na kolena, a tak došla až těsně k Richiemu, který vypadal naprosto vykolejeně. Jeho upřené oči vypadaly, jako by měly každou chvíli vypadnout, ale jeho dokořán otevřená ústa naznačovala, že se nedívá hrůzou, nýbrž obdivem.
Rukou si projela své do půl zad dlouhé vlasy, poté tomu všemu dodala korunu tím, když se nahla těsně k Richiemu a hrudí se mu otřela o bradu.Richie nyní otevřel pusu ještě více. Ale ostatní na tom byli úplně stejně, jen Jay se usmíval a šťastně přikyvoval nad Sophií.
Sophie se ladnou chůzi, kterou by jí záviděla i modelka, vrátila zpět do prostřed tělocvičny. Točila se dokola a přitom se prohýbala v pase. Vnímala rytmus hudby z obrovské dálky. Předvedla ještě několik tanečních kroků, když se v ní probudily vzpomínky na tanec s Jayem v jednom klubu. Pousmála se sama pro sebe a houpavě došla do rohu tělocvičny, aby se mohla rozběhnout tak, aby tanec zakončila přemetem na jedné ruce, lehce dopadla na nohy a jednu vykopla do vzduchu. To všechno doprovázel ještě její radostně zvonivý smích, který se rozléhl sálem, když píseň utichla.
Několik minut poté bylo kolem ticho. Sophie stála s úsměvem před klukama, kteří na ní hleděli s otevřenými ústy a vykulenýma očima. Jako první se probral Izzy.
"Asi jsi mi vyrazila dech!" přiznal ještě stále ohromeným hlasem.
"Já... nevím co bych řekl. Byla jsi prostě..." Richie nedokončil větu, jelikož ho v jejím dokončení předběhl Jayson.
"Naprosto úžasná!" vykřikl nadšeně, dokonce se už i zpamatoval natolik, aby vyskočil na nohy.
"Jo, to byla. Nechápu, proč si toho nechala!" řekl poněkud nechápavě Izzy, ale ihned na to se na ní omluvně podíval. Nechtěl jí znovu zasáhnout na bolestivé místo.
"Hele, měli byste přestat, už jsem i tak dost rudá!" upozornila je Sophie, jelikož se Richie právě nadechoval, aby ji vysekl další kompliment.
"Myslím, že je zbytečné se ptát, jestli Sophie bereme do týmu," konstatoval Jay po chvíli, kdy se kluci zpamatovávali a Sophie se snažila nabrat svou původní barvu.
"Bereme jí všemi deseti!" vykřikl Cayce a spiklenecky na Sophie mrkl. Ta znovu zčervenala, takže všechno její snažení bylo pryč.
By Dadi
 


Komentáře

1 Sayuri Sayuri | Web | 30. května 2010 v 15:43 | Reagovat

wáááááá!! Rýchlo ďalší dielik!! Mám pocit, akoby si opisovala niečo, čo sa stalo tebe, a nie ako tvoja fantázia. Som zvedavá, ako to dopadne s Richiem *šibalský úsmev*. A dúfam, že to dopadne dobre :)

2 Sayuri Sayuri | Web | 30. května 2010 v 15:45 | Reagovat

[1]: A konečne som pochopila, odkial si nabrala názov tvojej poviedky :)

3 Lilly Lecter Lilly Lecter | Web | 30. května 2010 v 16:06 | Reagovat

nj :D Bořek Stavitel 4EVER :D :D

4 Lilly Lecter Lilly Lecter | Web | 30. května 2010 v 16:57 | Reagovat

ccc :D no dovol :D já to mám jako ironii,díky klipu A town called hypocrisy,kdy Lee dělal Bořka :D

5 Yukiho Yukiho | Web | 30. května 2010 v 19:35 | Reagovat

wow, druhý odstavec a izzy boduje x).. či skôr jay? x) LOL x) tak či tak je to parádny odfajč x)..
..chudáčik x) všetci k nemu zlí? x) hahaha x) myslím, že sa pomýlil.. namiesto toho, že myslí na fanúšikov myslím, že myslel najme na fanynky x)..
..milujem tento song :) teraz si evacuate the dancefloor budem pospevovať, kým pôjdem spať x)..
..práve preto by na ňu mala tancovať!!..
..ten richieho pohľad za 150 bodov!! x) šak ho totálne musela.. nabudiť x) povedzme to tak x) ..
..toto naberá na grádoch!! kokšo strašne sa teším na ďalší diel!! :)

6 Misha Affs :o) Misha Affs :o) | E-mail | Web | 31. května 2010 v 16:42 | Reagovat

děkuju =o)

7 Misha Affs :o) Misha Affs :o) | Web | 31. května 2010 v 17:43 | Reagovat

tak je to starý rozhovor ale nevěřím už ani jednomu ze skupiny =o/

8 ♥Haník tvé SbénQo ♪♫♥ ♥Haník tvé SbénQo ♪♫♥ | E-mail | Web | 31. května 2010 v 18:08 | Reagovat

super dílek!! rychle další!!! :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

9 Verča Verča | Web | 3. června 2010 v 20:06 | Reagovat

hehe popravdě jsem byla hrozně zvědavá na to jak popíšeš ten tanec :D:D a wow, klobouk dolů :D moc hezký :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.